FLTTP Technician

Office based in HU - Budapest

Job domain : Fejlesztés
Contract : Munkakör
Starting from : : 20/11/2019

A Ceva egy független állat-egészségügyi cégcsoport, amely állat-egészségügyi termékeket fejleszt, gyárt és forgalmaz jelentõs piaci részesedéssel az összes kontinensen.

A cég európai biológiai központja, a Ceva-Phylaxia Zrt. Globális Iparosítási és Folyamatfejlesztési Igazgatóság Formulázás és Liofilizálás Technológia Transzfer Platform részlege új munkatársat keres, hogy csatlakozzon jó nevû, elismert és felkészült csapatához

Technikus

munkakörbe.

Feladatok:

Állatgyógyászati oltóanyagok fejlesztéséhez és méretnöveléséhez kapcsolódó technikusi feladatok elvégzése, mint pl.:
Felhasználandó anyagok elõkészítése, kimérése, összeállítása, sterilezése;
Használandó eszközök elõkészítése, sterilezése;
Formulázási és liofilizálási feladatok elvégzése;
Laboratóriumi berendezések üzemeltetése, felügyelete (pl. liofilizáló, formulázó);
Vírusok inaktiválása, inaktiválási paraméterek meghatározása, kinetikai vizsgálatok;
Mérõeszközök (pl. részecskeméret analizáló, spektrofotométer, Karl-Fisher titrátor, pH mérõ) használata, felhasználói szintû kalibrálása;
Mintavételezés, minták kezelése, átadás a vizsgáló helyre;
Részvétel léptéknövelt sarzsok gyártásában GMP területen (pl. Kísérleti Üzem)
Egyszerûbb vizsgálatok, analitikai mérések elvégzése (mint pl.: részecskeméret analízis, sterilitás vizsgálat, vírustitrálás tojáson, pH, kolorimetriás mérések, víztartalom meghatározás).
A tervezett, illetve elvégzett mûveletek papíron és elektronikus formába történõ dokumentálása összhangban a vonatkozó eljárási szabályok, a GLP vagy GMP követelményeivel.
Eszköz- és anyagnyilvántartás vezetése, felhasználások, anyagrendelés.

Elvárások:

Középfokú ? lehetõség szerint ? releváns végzettség (pl. vegyész, biológus, mikrobiológus, élelmiszeripari ? vagy a technikusi szintnek megfelelõ szakközépiskola).
Gyakorlati tapasztalat aszeptikus (laboratóriumi és félüzemi) munkavégzésben;
Felhasználói szintû számítógépes ismeretek (Excel, Word stb.).

Elõny:

Kolloid kémiai területen (emulziók, szuszpenziók) szerzett tapasztalat
Formulázás, liofilizálás területén szerzett tapasztalat
Angol nyelvismeret
GLP, GMP ismeretek
Rugalmasság, jó munka-, és az esetleges egyenetlen terhelés miatti stressz tûrõ képesség
Google felhõ alapú szolgáltatások ismerete